هدف گذاری در سوارکاری-قسمت چهارم: تأثیر عوامل بیرونی بر هدف گذاری: زمان، پول، انرژی
آذر ۲۹, ۱۳۹۵
۱۲ پیشنهاد یوگا برای سوارکاران
آذر ۳۰, ۱۳۹۵

هدف گذاری در سوارکاری-قسمت پنجم: انتخاب هدف

این مطلب سری سوم از سری نوشته های هدف گذاری در سوارکاری است، به همین خاطر پیشنهاد می کنیم اگر هنوز قسمت های قبل را نخوانده اید از قسمت صفرم هدف گذاری در سوارکاری شروع کنید.

حالا که در مورد خودتان، انرژی و پول و زمانی که برای سوارکاری اختصاص می دهید، فکر کرده اید، نوبت هدف گذاری است. با نوشتن رویایتان در مورد اسب ها شروع کنید. حتی اگر آن رویاها غیر واقعی به نظر می رسند باز هم آن ها را بنویسید. حالا نوبت ویرایش نوشته تان است. روباهایی را انتخاب کنید که بلندمدت هستند. آن هایی که یک تا سه سال طول می کشند تا به آن ها دست یابند یا حتی بیشتر. حالا از این لیست، آن هایی که هم پوشانی دارند را ترکیب کنید و هر کدام را روی برگه بنویسید. برگردید به مطالبی که در مورد انگیزه، مقطع سنی و عناصر تأثیرگذار بیرونی نوشته بودید. این موارد را با رویاهایتان تطبیق دهید. بعد از تطبیق،‌ یک سری از رویاهایی که به نظر خیلی غیر واقعی هستند حذف می شوند و تنها آن هایی باقی می مانند که می توانید با شرایط زندگیتان به آن ها دست یابید.

بعد از اینکه اهداف بلندمدت خودتان را انتخاب کردید،‌ حالا برگردید به لیست رویاهایی که اول نوشته بودید و دنبال آرزوهای کوتاه مدت یا میان مدت و آن هایی که می توانند به شما کمک کنند تا به اهداف بلندمدت خودتان دست یابید را پیدا کنید. آن ها را در کنار اهداف بلند مدت خودتان بنویسید.

یک بار دیگر مراحل انجام مرحله هدف گذاری را به اختصار بیان می کنیم:

۱- رویاهایتان را بنویسید. (‌طوفان فکری رویاها)

۲- انگیزه ها، مقطع سنی و عوامل تأثیرگذار بیرونی را مدنظر قرار بدهید.

۳- اهداف بلندمدت واقعیتان را انتخاب کنید.

۴- گام هایی که باید برای رسیدن به اهداف بلندمدت بردارید را لیست کنید. ( اهداف کوتاه و میان مدت)

۵- یک برنامه رزانه برای رسیدن به اهداف کوتاه و میان مدت داشته باشید.

۶- وقتی به یک هدف میان مدت دست یافتید به سراغ هدف میان مدت بعدی بروید.

این نوشته، آخرین مطلب از سری نوشته های هدف گذاری در سوارکاری بود. امیدواریم که با فکر کردن به مطالبی که بیان شد، توانسته باشیم شما را در انتخاب هدف برای سواری و ادامه دادن تا رسیدن به موفقیت یاری رسانده باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *