هدف گذاری در سوارکاری-قسمت چهارم: تأثیر عوامل بیرونی بر هدف گذاری: زمان، پول، انرژی

هدف گذاری در سوارکاری- قسمت سوم: مقاطع زندگی و سنی
آذر ۲۹, ۱۳۹۵
هدف گذاری در سوارکاری-قسمت پنجم: انتخاب هدف
آذر ۲۹, ۱۳۹۵

هدف گذاری در سوارکاری-قسمت چهارم: تأثیر عوامل بیرونی بر هدف گذاری: زمان، پول، انرژی

این مطلب سری سوم از سری نوشته های هدف گذاری در سوارکاری است، به همین خاطر پیشنهاد می کنیم اگر هنوز قسمت های قبل را نخوانده اید از قسمت صفرم هدف گذاری در سوارکاری شروع کنید.

بر هیچ کس پوشیده نیست که شما برای گذراندن زمان با اسب ها باید زمان، پول و انرژی زیادی مصرف کنید. باید از خودتان بپرسید اسب ها چه قدر در زندگیتان اهمیت دارند؟ شما می خواهید چه قدر از زمان،‌ انرژی و پول خودتان را به حمایت از علاقه تان به اسب اختصاص دهید؟ تازه این کافی نیست. مهم این است که شما چه میزان زمان،‌پول و انرژی در دسترس دارید؟ پس اول باید مشخص کنید چه قدر به اسب ها علاقه مندید و بعد هم باید بتوانید منابع در دسترس خودتان را مدیریت کنید.

در نوشته ای که در مورد انگیزه صحبت کردیم،‌ گفتیم برای خودتان مشخص کنید که چرا درگیر اسب ها هستید و اسب ها چه اولویتی در زندگی تان دارند. اگر علاقه تان صرفاً برای تفریح و سرگرمی است آیا به انجام ورزشها و فعالیتهایی مثل والیبال و تنیس و موسیقی هم همین احساس را دارید؟ آدمی هستید که دوست دارید یک فعالیت خاص را برای تفریح و سرگرمی داشته باشید و تمام زمان فراغت خود را به آن اختصاص دهید و یا اینکه از پرداختن به تفریحات متفاوت لذت می برید؟

سوارکاری هزینه های بسیار زیادی برای شما خواهد داشت اما این نکته را مدنظر داشته باشید که اگر می خواهید در مسابقات شرکت کنید و خیلی حرفه ای سوارکاری کنید قطعاً باید مقادیر خیلی بیشتری برای این کار سرمایه گذاری کنید. هزینه های نگهداری از اسب بسیار زیاد است. اگر می خواهید در مورد هزینه های اسب بیشتر بدانید، بودجه خرید اسب را بخوانید.

آخرین قسمت از سری نوشته های هدف گذاری در سوارکاری را بخوانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *