اگر این کارها را انجام دهید،‌همه به ارتباط با اسب شما غبطه می خورند

برگزاری جشنواره ملی زیبایی اسب در خراسان شمالی
دی ۱۲, ۱۳۹۵
تمرین های آموزشی مفید برای اسب را یاد بگیرید
دی ۱۵, ۱۳۹۵

اگر این کارها را انجام دهید،‌همه به ارتباط با اسب شما غبطه می خورند

به جز سواری، می توانید کارهای زیاد دیگری را در کنار اسبتان تجربه کنید. که هم فال است و هم تماشا. ارتباط با اسب چیزی نیست که هر اسب داری آن را بلد باشد. اگر دوست دارید جوری با اسب خود ارتباط داشته باشید که همه به رابطه بین شما و وابستگی اسب به شما و بالعکس غبطه بخورند،‌ کارهای زیر را انجام دهید.

اگر می خواهید با اسبتان رفیق شوید، این کارها را امتحان کنید.

۱- با هم قدم بزنید.

بگذارید اسبتون راحت باشه و هر کاری می خواد بکنه. علف بخوره، خر خر کنه، به کنجکاوی های معمول خودش توی محیط باز برسه. اسب های وحشی مسافت های خیلی طولانی رو طی می کنن و هر روز با یه چیز جدید از دنیا مواجه می شدن. مطمئن باشید که اسب شما هم دوست داره که همراه با شما جاهای جدید رو کشف کنه.

۲- وقتی اسبتون در حال چریدن توی مرتع است، شما هم بشینید همون جا.

بعضی وقت ها براتون خوبه که هیچ کاری نداشته باشید و بشینید میون چمن ها بدون اینکه هیچ کار خاصی انجام بدید. چه کاری از این بهتر که منظره های زیبای اطرافتون رو ببینید. یه کم که بشینید اونجا اسبتون میاد پیشتون و کنارتون می ایسته. اگه از این هیچ کاری نکردن خیلی حوصله تون سر میره،‌ یه کتاب با خودتون بیارید تا مشغول خوندن اون بشید.

۳- اسبتون یه چیز لذت بخش رو خیلی دوست داره.

اون چیز رو پیدا کنید تا به عنوان پاداش هر وقت که اسب کارش رو خوب انجام داد یا به عنوان یه نشونه از اینکه چه قدر دوستش دارید بهش بدید. اسب ها همشون عاشق قند هستن.

۴- اسب ها از اینکه اون ها رو بخارونید خوششون میاد.

ممکنه هر کدوم دوست داشته باشن یه جای خاصی از بدنشون رو بخارونید. اون جای خاص رو در مورد اسب خودتون پیدا کنید. معمولاً اون جاهایی که خودشون نمی تونن بخارونند رو ترجیح میدن شما براشون بخارونید. مثل جدوگاه یا بالای گردن. خب، حالا باید از کجا بفهمید که اسبتون دوست داره کجای بدنش رو بخارونید؟ علامت های اینکه به نقطه مورد نظر رسیدین، خمار شدن چشم ها، لرزش لب ها یا حتی اینکه اسبتون هم شما رو نوازش کنه، هستن.  وقتی منطقه مورد نظر بدن اسبتون رو پیدا کردین می تونید برای تشویق هم از خاروندن اون منطقه استفاده کنید.

۵- با اسبتون برید پیک نیک.

این طوری هم شما غذا دارید و هم اون از خوراکی های دشت و مرتع استفاده می کنه.

۶- اسبتون رو ببرید سمت آب و بذارید آب بازی کنه.

فرقی نمی کنه یه گودال پر از آب باشه یا دریا. اگر اسبتون از آب نترسه، میره توی آب و با دستش کاری می کنه که آب بپاشه به اطراف به خصوص اگه روز گرمی باشه، اسب از این کار لذت می بره.

۷- تعلیم اسبتون رو بدون محدودیت و با‌ آزادی کامل امتحان کنید.

یه کاری کنید که اسب در حین آموزش،‌ تفریح کنه و مشتاق بشه برای اینکه باهاتون بیشتر همکاری کنه. نمی دونید وقتی اسبتون خودش انتخاب می کنه که باهاتون باشه و به حرفتون گوش بده چه لذتی داره!

۸- یال اسبتون رو ببافید.

خلاقیت به خرج بدید. اسب ها دوست دارن یالشون رو نوازش کنید و آروم اون ها رو مرتب کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *