فستیوال سنت آنتونی در اسپانیا
دی ۲۹, ۱۳۹۵
تاتو یا خالکوبی و استفاده از تصاویر اسب
بهمن ۱, ۱۳۹۵

اسب ایران به اروپا صادر می شود

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از برنامه ریزی برای واردات تخم چشم زده ماهی و مکمل خوراک دام از دانمارک خبر داد و گفت: در پی امضای تفاهمنامه همکاری با دانمارک در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی، ایران در فهرست صادرکنندگان مجاز اسب به اتحادیه اروپا قرار می گیرد.

«مهدی خلج» سه شنبه در آیین امضای تفاهمنامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی دانمارک که در تهران برگزار شد، افزود: شرط لازم برای صادرات کالای دامپزشکی رعایت الزامات بهداشتی است. بنابراین تفاهمنامه امروز می تواند زمینه های یک تجارت ایمن و امن را برای فعالان اقتصادی ۲ کشور فراهم کند.

وی تاکید کرد «ایران یک توده اسب با قابلیت های تجاری و اقتصادی دارد و به دنبال شرکت در میدان های منطقه ای و بین المللی است؛ درحالی که شرط ورود به این مسابقه ها یا تجارت در این بخش به رعایت برخی الزام های بهداشتی نیاز دارد».

رفع موانع مبادلات تجاری در پسابرجام

خلج درباره تاثیر برجام در بخش دامپزشکی گفت: در دوره اعمال تحریم های ظالمانه علیه ایران، فعالان بخش غیردولتی برای واردات از کشور ما موانع جدی داشتند اما با اجرای برجام جابجایی پول و گشایش اعتبار صادراتی تسهیل شد.

وی افزود: پس از برجام مقام های بلندپایه و مسئولان دامپزشکی کشورهای مختلف جهان به ایران سفر کرده اند و تفاهمنامه های مختلفی در بخش کشاورزی امضا شده است.

به گزارش ایرنا، رییسان سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی دانمارک سه شنبه تفاهمنامه همکاری را در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی امضا کردند.

در این تفاهمنامه بر فراهم سازی زمینه های تجارت ایمن و امن برای فعالان اقتصادی ۲ کشور، همکاری علمی، پیشگیری علیه بیماری های فرامرزی و توسعه همکاری های آزمایشگاهی در عرصه بهداشت آبزیان و ماهیان سردآبی تاکید شده است.

استفاده از فناوری های نوین در تولید دارو، واکسن و مواد بیولوژیک و تسهیل روند صادرات و واردات محصولات ۲ کشور از دیگر مفاد این تفاهمنامه به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری الف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *