ایمنی در سوارکاری
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵
صنعت اسب در آمریکا
اسفند ۲, ۱۳۹۵

گوشت اسب

گوشت اسب در بسیاری از نقاط دنیا مصرف می شود. و البته در بسیاری نیز مصرف نمی شود و مصرف آن تابو است. مثل انگلیس. در انگلیس در دوران جنگ و کمبود گوشت های دیگر از گوشت اسب استفاده می شده است اما امروزه،‌ از آن استفاده نمی شود. حتی در آمریکا با اینکه در دورانی تجارت گوشت اسب های وحشی بسیار رواج داشته است نیز، امروزه شاهد هستیم که دید گاهی شبیه انگلیس به گوشت اسب دارند. در اسلام نیز گوشت اسب مکروه است و کشورهای مسلمان از آن استقبال نمی کنند.

با این حال این به این معنی نیست که آمریکا، به تجارت گوشت اسب نمی پردازد. آمریکا در سال ۲۰۰۹ ، در صدر کشورهای تولیدکننده گوشت اسب قرار داشته است.

گوشت اسب، کمی شیرین، بسیار ترد و کم چرب است. آن را به صورت آب پز، دودی شده، نمکی، گریل و سرخ شده مصرف می کنند. مزه گوشت اسب بین بیف و گوشت گوزن است. گوشت اسب جوان تر، کم رنگ تر است و هر چه سن اسب بیشتر باشد، رنگ گوشت پر رنگ تر می شود و مزه خوبی پیدا می کند. به همین دلیل است که در کارگاه های سلاخی اسب، همه سن اسبی را می توان مشاهده کرد.

۸ کشور اول مصرف کننده این گوشت در سال ۲۰۰۹ ، ۴/۷ میلیون اسب را جهت مصرف گوشت آن ها، سلاخی کرده اند.

تجارت گوشت اسب از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۴ معادل ۴۷۸ میلیون دلار ارزش ایجاد کرده است. این گوشت از میان ۱۲۳۸ کالای مبادله شده در تجارت جهانی، رتبه ۱۰۲۸ را داشته و از نظر پیچیدگی کالایی رتبه ۷۳۲ را داراست.

کانادا در میان صادرکنندگان این کالا، اولین رتبه و ایتالیا در میان واردکنندگان آن، اولین رتبه را دارند.

طبق براوردها در اتحادیه اروپا هر سال بیش از ۲۵۰،۰۰۰ اسب باری استفاده از گوشت آن ها سلاخی می شوند. نصف این ارقام در ایتالیا و اسپانیا و بقیه آن ها در لهستان، فرانسه، رومانی، آلمان، ایرلند،‌ بلژیک، انگلیس، هلند و سوئد سلاخی می شوند. میزان غیر طبیعی ارقام در ایتالیا و اسپانیا به این دلیل است که اسب ها به صورت زنده از سایر کشورها برای سلاخی به این کشورها وارد می شوند. اسپانیا در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۴ میلیون یورو به اتحادیه اروپا صادر می کند.

آرژانتین، مکزیک، کانادا، آمریکا، اروگوئه و برزیل اصلی ترین صادرکننده ها به اتحادیه اروپا هستند. آز آنجایی که وارد گوشت به اتحادیه اروپا نیاز به اخذ مجوزهای لازم به منظور اطمینان از سلامت و بهداشت مواد غذایی دارد، در کانادا ۴ کارگاه، آرژانتین ۴، مکزیک ۴، برزیل ۳ و اروگوئه ۳ کارگاه مجوزهای لازم برای صادارت گوشت اسب به داخل اتحادیه اروپا را دارند.

بلژیک کشوری است که در بطن این تجارت قرار دارد. نه تنها از واردکنندگان اول گوشت اسب است، بلکه بسیاری از کارگاه هایی که در خارج از اتحادیه اروپا قرار دارد، زیر نظر و با مدیریت و یا سرمایه گذاری بلژیک فعالیت می کنند.

اروگوئه در سال ۲۰۱۴، ۳۷۰۰۰ اسبش سلاخی و گوشت آن ها صادر شد. گوشت اسب در خود اروگوئه مصرف ندارد و اسب ها بیشتر برای تفریح و ورزش پرورش می یابند، نه برای استفاده از گوشت آن ها. نهاد قانونی هم به مسئله سلامت آن ها توجه خاصی نمی کند. در زمانی تصمیم به سلاخی اسب گرفته می شود، از مالک اسب شهادت نامه کتبی مبنی بر عدم استفاده از مواد ممنوعه در طی ۶ ماه آخر اخذ می شود. حتی اسب ها از برزیل هم برای سلاخی به اروگوئه وارد می شوند؛ چه به صورت قانونی و چه قاچاق. در صورتی که اسب ها به کشور وارد شوند،‌ باید ۴۰ روز در قرنطینه بمانند و سپس برای سلاخی آماده می شوند. در گزارشی که بازرسان اتحادیه اروپا از ۳ کارگاه سلاخی در اروگوئه ارائه دادند، وضعیت آن ها بسیار بد و خارج از اصول استاندارد مد نظر اتحادیه اروپا دانستند. اما این کارگاه ها همچنان به کار خود ادامه می دهند.

منابع :

۱- thedodo

۲- atlas.media

۳- hsi

۴- wikipedia

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *