صنعت اسب در آمریکا
اسفند ۲, ۱۳۹۵
آهو بزرگ اسب افسانه ای ترکمن
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۶

بازگشت به سوارکاری

بعضی اوقات به دلیلی، مجبور می شویم مدتی از سوارکاری دور بمانیم و بعد از مدتی دوباره دلمان برای سوار شدن بر روی اسب و تاخت و تاز تنگ می شود و تصمیم می گیریم سواری را از سر بگیریم.

اما زمانی که لباس سواری را بر تن می کنیم و روی اسب قرار می گیریم و می خواهیم شروع به سواری کنیم، می بینیم اوضاع شبیه سابق نیست. بدنتان مثل قبل پاسخگوی حرکاتتان نیست. به اندازه سابق تمرکز ندارید و نمی دانید باید چه کار کنید.

کمی ترسناک است! احساس می کنید چرا این طور شده و انگار مهارت سواریتان را از دست داده اید. اما باید بدانید که همه در شرایط مشابه شما گرفتار می شوند. کافی است ابتدا با قدم های ابتدایی دوباره بدن و فکر خود را روی سواریتان متمرکز کنید.

راه حلی به شما ارائه می دهیم شاید خیلی عرف نباشد اما بسیار ساده و واقعی است و شما را در برداشتن قدم های اولیه برای بازگشت به سواری آماده می کند.

۱- بدانید چه چیزی و چه زمانی حرکت می کند.

وقتی بعد از مدتی وقفه به زین برگشتید، به قدم های اسبتان دقت کنید. ببینید چه چیزی در زیر شما حرکت می کند. بعد از اینکه به سواری بازگشتید، باید زمان بیشتری را با اسب با حرکت قدم پیش بروید پس در این زمان، فرصت کافی دارید تا مدل حرکت اسب خود را بشناسید و تأثیر حرکات او را بدن خود بررسی کنید.

بعد از اینکه کمی با حرکات اسب در قدم و تأثیر حرکاتش بر بدن خود آشنا شدید و بدنتان کمی گرم شد، حرکت را به یورتمه انتقال دهید. در این زمان است که تمام چیزهایی که در مورد حرکات اسب و خودتان در حرکت قدم متوجه شده اید را احساس می کنید. می توانید از یورتمه به چهارنعل هم انتقال دهید.

۲- به جلو حرکت کنید.

گفتنش آسان است اما بسیاری از سوارکاران متوجه نمی شوند. در سوارکاری وقتی می گوییم رو به جلو باشید به این معنی نیست که بدن خود را به سمت گردن اسب ببرید. بلکه به این معنی است که اسبتان جدا از اینکه قدم، یورتمه یا چهارنعل برود، با هدف حرکت کند.

روبه جلو بودن به معنای عجله کردن نیست. کمی گیج کننده است اما بیایید آن را با رژه سربازان مقایس کنیم. آن ها با هدف حرکت می کنند، پر انرژی هستنداما عجله نمی کنند و مسابقه نمی دهند. بلکه فقط خیلی مرتب و پیوسته و هدفدار گام می برمی دارند.

پس تمرین کنید تا بتوانید از اسبتان بخواهید با هدف حرکت کند و این را در زمان سواری احساس کنید.

۳- نیم توقف داشته باشید.

باید هدف و منظورتان را به اسبتان بفهمانید و این کاری است که برای داشتن یک سواری نرم و راحت لازم است. با این کار، در واقع به اسبتان بر می گردید.

۴- ریتم و تعادل اسب را به دست آورید.

کم کم باید ریتم اسب دستتان بیاید. شما زمانی روی اسب تعادل خواهید داشت و نشستتان نشست مطمئنی خواهد بود که ریتم حرکت اسب را دریافته باشید و بدن خود را با آن به تعادل رسانده باشید.

در نهایت باید به شما بگوییم که سعی کنید عجله نکنید. شما یک یا دو هفته وقت لازم دارید تا از لحاظ فیزیکی و فکری دوباره تمرکز سابق را به دست آورید.

منبع: stridesforsuccess

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *